Başbakanlık’tan Zekeriya Öz’ün iddialarına yalanlama

ERDO
Başbakanlık kaynakları, Erdoğan’ın, Savcı Zekeriya Öz tarafından dile getirilen, “iki yargı mensubunu bana gönderdi” iddiasını “Tümüyle iftira” diye niteliğini belirttiler.

 Başbakanlık kaynakları, Savcı Zekeriya Öz’ün bu akşamyaptığı açıklamadaki iddiaları yalanladı.

Başbakanlık kaynakları, kendilerine yöneltilen soru üzerine Singapur’dabasın mensuplarına yaptıkları açıklamada, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın söz konusu iddiayı, “tümüyle iftira” diye niteliğini belirterek, “Başbakanımızın, iddia edilen konuyla ilgili olarak yüksek yargıdan birilerini ya da herhangi bir kişiyi, birine göndermesi gibi bir durum kesinlikle söz konusu olmamıştır. Bu iddia, Başbakanımızın bizzat kendi ifadesiyle, kesinlikle ve tümüyle iftiradır” dediler.

Anadolu Ajansı’nın Singapur mahreciyle geçtiği haberde de ‘Başbakanlık kaynakları’nın, “Başsavcıvekili Zekeriya Öz’ün açıklamasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan hakkında ileri sürülen iddiaları yalandığı” belirtildi.

Başbakanlık kaynaklarının, Singapur’da basın mensuplarına konuyla ilgili bir açıklama yaptığı belirtilen AA’nın haberinde şöyle denildi:

“Başbakanımızın, iddia edilen konuyla ilgili olarak yüksek yargıdan birilerini ya da herhangi bir kişiyi birine göndermesi gibi bir durum kesinlikle söz konusu olmamıştır. Bu iddia, Başbakanımızın bizzat kendi ifadesiyle, kesinlikle ve tümüyle iftiradır.”

Savcı Zekeriya Öz bu akşam yaptığı açıklamada Başbakan tarafından yüksek yargıdan iki kişinin kendisine gönderildiğini öne sürmüştü. Öz ayrıca bu kişilerin kendisine Başbakan’dan özür dileyen bir mektup yazmasını istediklerini iddia etmişti.

RADİKAL 

Top