Demirtaş: Şüpheler MİT üzerinde yoğunlaşıyor

DEMRTAŞ Mİ

BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, Fransa’da Sakine Cansız’ın dahil olduğu 3 PKK’lı kadının öldürülmesi olayında şüphelerin MİT üzerinde yoğunlaştığını ifade etti.

BDP Eşbaşkanı, 3 PKK’lı kadının Paris’te öldürülmesinin ‘MİT’in işi’ olduğu iddiasıyla ilgili konuştu.

BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş’tan, kasıma yında Paris’te işlenen cinayetlerle ilgili son dönemde konuşulan iddia hakkında değerlendirmede bulundu.

 

Son günlerde, 3 PKK’lı kadının öldürülmesinin ‘MİT’İn işi’ olduğu iddiası konuşulurken, Demirtaş, bir televizyon kanalında cinayetlerle ilgili olarak, “Başbakan’ın Kasım 2012′de yaptığı açıklamalar ile uyuşan bir belge ve ses kaydı söz konusu” dedi.

“Başbakan o dönemde yaptığı açıklamada Fransa’dan üst düzey bir PKK’lının iadesini istediği, Fransa’nın buna cevap vermediğini belirtiyordu” diyen Demirtaş şunları söyledi:

“Ses kaydında ve belgelerde de ekim ve kasım ayında Sakine Cansız’ın Fransa’ya geldiğinin tespit edildiği ve bu konuda operasyonel girişimlere başlandığı ifade ediliyor.

Başbakanın resmi olarak kendi ağızından ‘biz o dönemde girişimde bulunduk’ dediği zamanlara denk düşen beyanlar ve belgeler yayınlanmış durumda. Bunlar tümüyle şüpheleri MİT üzerine yoğunlaştırıyor. MİT’in yaptığı açıklamalar bizler açısından tatmin edici değil. Ses kayıtlarının gerçek olduğunu bizler teyit ettik.

İsmi geçen şahsın sesini yakından tanılayanlar sesini teyit ediyoruz dediler. Yayınlanan belge ile ilgili de Mit belgesi olduğuna dair de çok ciddi şüpheler var.”
ROTAHABER 

Top