Fehmi Koru’ya göre bu kasetler kimin işi?

fehmi_koru_cemaat_parti_kurabilir13686050280_h1026640

 

AKP ve cemaat savaşında kasetlerin ardı ardına sızdırılmaya başlanmasıyla oluşan algı ne kadar gerçek? Paris suikastleri ile ilgili kaseti cemaat’in, Fethullah Gülen‘in telefon konuşmalarını da MİT‘in sızdırdığı yönündeki yaygın kanaat ne kadar doğru?

KASETLERİ MİT VE CEMAAT SIZDIRIYOR ALGISI DOĞRU MU?

Star gazetesi yazarı Fehmi Koru bu sorulara alternatif bir yanıt ürettiği yazısında “lütfen bir daha düşünün” dedi. “Kasetler kimin işi acaba?”sorusuna yanıt arayan Fehmi Koru uluslararası istihbarat örgütlerine işaret etti:

Size tavsiyem, daha önce düşünmediğiniz tarzda düşünmenizdir… Meselâ şöyle: Fransa’da cezaevinde yatan birinin kasetini aylar sonra piyasaya süren, eğer bir istihbarat örgütüyse, bu, acaba hangi istihbarat örgütü olabilir?

GERÇEKTE AKP İLE CEMAAT SAVAŞMIYOR SAVAŞTIRILIYOR

Fehmi Koru, halihazırda dolaşımda olan ve güç kazanan algının “biz öyle düşünelim diye” kurgulanmış bir olaylar dizisinin sonucu oluştuğunu savunduğu yazısında AKP ile cemaatin savaşmadığını uluslararası güçler tarafından “savaştırıldığını” ima etti.

İşte Koru’nun yazısındaki ilgili bölüm:

Kasetler kimin işi acaba? Paris’teki ‘işin’ MİT ile irtibatlı olduğunu düşünmemizi sağlayan o kaseti acaba kim hazırladı, kim tarafından üretildi ve kim internete düşürdü? Peki ya Pensilvanya’da yapıldığını düşünmemiz gereken telefon konuşmaları kimler tarafından kasete çekildi, kim onları internete servis etti?

Ne tuhafım değil mi? Cevabı hemen belli olduğu halde ne garip sorular soruyorum ha! Paris’tekini Camia, Pensilvanya’dakini de hükümetin görevlendirdiği birileri (MİT?) yapmıştır elbette. Hatta Paris’tekini Camia MİT’i suçlayacak biçimde piyasaya sürünce, hükümet de MİT’e “Sen de Pensilvanya kasetini kamuoyuyla paylaş” talimatı vermiştir…

Herhalde böyle düşünüyorsunuzdur… Zaten bu işleri planlayanlar sizi (ve beni de) böyle düşündürmek için ellerinden geleni yapmışlardır. Zamanlamayı ona göre seçmişler, en son bombayı kime yayınlatacaklarını da çok önceden düşünmüşler ise hiç şaşırmam…

İstihbarat örgütleri böyle çalışırlar çünkü…

Size tavsiyem, daha önce düşünmediğiniz tarzda düşünmenizdir… Meselâ şöyle: Fransa’da cezaevinde yatan birinin kasetini aylar sonra piyasaya süren, eğer bir istihbarat örgütüyse, bu, acaba hangi istihbarat örgütü olabilir?

Bir soru daha: Pensilvanya’da ikamet eden, herhalde başkaları tarafından dinlenmeyeceğine iyice emin olmak için her türlü tedbiri aldığını düşünmemiz gereken birinin yaptığı konuşma kasete kaydedilebilmiş ise, sizce bunu hangi istihbarat örgütü yapmış olabilir?

“Fransa’dakini Camia yapmıştır” ve “Pensilvanya’dakini MİT yapmıştır” kanaatinde olsanız bile yukarıdaki soruların üzerinde lütfen biraz düşünün… 

Top