Kim bu ‘Haşhaşiler’..?

haşhaşiler

17 Aralık operasyonu ile başlayan AKP – Cemaat savaş’ı bitmiyor. Her gün görevden almalar, Operasyonlar, Ortaya çıkan kasetler v.s. Gündem baya yoğun bir de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti Grup toplantısında cemaati benzettiği ‘Haşhaşiler’ var. Peki kim bu Haşhaşiler….

Bin yıl öncesine gidiyoruz…

Yer İran…

Emir ZERRAB talebesi Hasan’ı yanına çağırdı….”Ey oğul hayatın boyunca dinde asla ama asla sınırları geçme, uçurumdan aşağı yuvarlanma” dedi.

Hasan gitti, İsmailiye tarikatını kurdu. Ömrünü Selçuklu Türk Devleti’ni parçalamaya adadı. Tarikatını yaydı, taraftar topladı, ALAMUTU şehrini ele geçirdi. Gizli bir sahte CENNET yaptırdı. İçinden sütler, ballar, şaraplar akan nehirler geçirdi. Kızlar yerleştirip “Huriler” takımı kurdu. Müridlerine haşhaş (uyuşturucu) verip uyuşturdu. Bu sahte cennete soktu. Uyuşturucunun etkisiyle kendinden geçen müridler araziye bırakıldı. Ayılan Hasan Sabbah’ın yanına koştu. “Bana ne oldu” diye sordu. Hassan Sabbah; “Öldün ve cennete gittin evladım. Tanrı ile ölen müridlerimi cennete göndermek için daha önceden sözleşme yaptım. Ve seni tekrar dirilltik” dedi. Ardından “Tekrar cennete gitmek ister misin?” diye sordu. “Evet” diye bağırdı her mürid. “O zaman suikastçı olacaksın” talimatını aldı. Hassan Sabbah savaşlarda önce bu sadık müridlerinden birkaçını öne sürdü. “UÇURUMDAN aşağı atla” dedi. “Cennete gidiyorum” diyerek sevinç çığlıkları ile atladı. müridler. Karşı tarafa korku veriyordu Hassan Sabbah. Sonra savaşa başlıyordu. İşte o müridler birer birer Selçuklu devlet adamlarına SUİKASTE gönderildi. Tarikatın en ünlü suikastçısı İbn-i Tahir’di. Selçuklu veziri Nizamülmülk’ü çadırına girip öldürdü. Sultan Melikşah da aynı şekilde halledildi. Selçuklu “BÜYÜMEYİ”  engelleyen Haşhaşiler’i kesin olarak halletme kararı aldı. Sultan Sencer savaş hazırlıklarına başladı. Bir sabah uyandığında yastığına saplanmış hançer gördü. Ucunda bir mektup vardı ve şöyle yazıyordu; “İster bizimle ilgili planlarını gerçekleştir, ister bizi rahat bırak… Yatak odana kendi evimmiş gibi girebiliyorsam arkanı  sağlam tut. İmza; İbn-i Tahir.” “Biz senin yatak odana kadar gireriz. Seni yok etmek kolay” mesajı veriyordu tarikat. Hassan Sabbah suikastçılarıyla Selçuklu  Devleti’nin BÜYÜMESİNE ve ORTADOĞU’ya yayılmasına büyük DARBE vurdu. Yıllar sonra Hulagu Han, Alamutu’ya girdi. Tüm SUİKASTÇI ordusunu EVLERİNE  ATEŞ düşürerek yok etti. Koca şehri, altına “PETROL” döşeyerek havaya uçurdu.

Aradan BİN yıl geçti…..

Selçuklu ve Osmanlı soyundan gelen Türkiye ortadoğuda söz sahibi oluyor…

Enerji hatlarını ele geçiriyor…

Askeri alanda güçleniyor…BİN yıl önce nasıl Selçuklu’nun büyümesini istemiyorlardı ise şimdi’de Türkiye’nin büyümesini, Gelişmesini ve Güçlenmesini istemiyorlar….

İşte bunlar bugünün haşhaşileridir.…!

  

İlgili Haberler

Top