MİLLİ GAZETE: AFFERİN SİZE!

Aferinsize-MustafaKilic

MUSTAFA KILIÇ/ MİLLİ GAZETE

Mavi Marmara şehitlerinin koru yürekleri dağlıyorBunlarsa Yahudi Soykırımı (Holokost) Anma Törenleri yapıyor.

Millî Gazete’nin yakından takip edip dikkatleri üzerine çektiği Uluslararası Holokost (Yahudi Soykırımı) Anma Töreni önceki gün Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsünde gerçekleştirildi. Gazetemizin de izlediği anmaya Dışişleri Bakan Yardımcısı Naci Koru’nun açıklamaları damga vurdu. İlk defa AKP döneminde başlatılan anma törenlerinde yapılan konuşmalar Hükümetin İsrail aşkını bir kez daha gözler önüne serdi. Törende Siyonistlerin Türkiye’deki Bakanlık destekli çalışmaları da afişe oldu.

Yahudilerden Davutoğlu’na Teşekkür

TÖRENDE konuşan Türk Musevi Cemaati Başkanı İshak İbrahimzadeh de Holokost’u  Milli Eğitim Bakanlığ’nın müfredatında da görmek istediklerini söyledi. İbrahimzadeh, “Öncelikle her yıl sinagoglarda düzenlediğimiz bu anma törenini Kadir Has Üniversitemize ve ilk günden beri Holokost etkinliklerini siyasetin dışında tutarak destek veren Dış İşleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’na teşekkür ediyorum.” dedi. İbrahimzadeh, “İnsanlık yolculuğumuzun yaşanmış ve bedeli en ağır dersi olan Holokost’u, eğitim sistemimizin içinde de gelecek nesillere öğretebilmeliyiz. Okul kitaplarında Holokost’u en geniş özetiyle yer verebilmeli ve tartışabilmeliyiz. Öğretebilmeliyiz ki, bizler de çocuklarımıza olan, daha iyi bir dünya bırakma sorumluluğumuzun farkında olduğumuzun farkına varalım” şeklinde konuştu.

Dışişleri bakan yardımcısı Naci Koru: Unutturmamak için elimizden geleni yapacağız

Hükümetin 2008’den bu yana Holokost’u (Yahudi Soykırımı) unutturmamak için çeşitli anma etkinlikleri ve seminerler düzenlediğini söyleyen Dışişleri Bakanı Yardımcısı Naci Koru, “Hükümetimiz 2008 yılında aldığı bir kararla şimdiki adıyla Uluslararası Holokost Anma İttifakı Örgütü’ne gözlemci üye oldu. Bu kararı almamızdaki neden insanlık vicdanında derin yaralar bırakan bu derin vahşetin hatırlanmasıdır” dedi. Holokost’u anlatmak için yaz okulları düzenlendiğini ve öğretmenlere de seminerler verdiklerini ifade eden Naci Koru, “Geçen yıl Aladdin Projesi’yle Galatasaray Üniversitesi’nde Holokost eğitimi üzerine büyük bir konferans gerçekleştirildi. Aladdin projesiyle ülkemizde Holokost eğitimi üzerine bir yaz okulu açtık. Kadir Has Üniversitesinde ve Ankara’da sergiler düzenlendi, yakında İzmir ve Diyarbakır’da da sergiler düzenlenecek. Ayrıca lise öğretmenlerimize Holokost eğitimleri veriliyor” şeklinde konuştu.

Binlerce Müslüman Filistinlinin kanına elleri bulaşmış olan Siyonistler tüm dünyaya kendini acındırmaya devam ediyor. 27 Ocak Uluslararası Holokost Kurbanlarını Anma Günü Türk Dışişleri Bakanlığı’nın himayesinde düzenlendi. Hükümeti temsilen anma törenine Dışişleri Bakan Yardımcısı Naci Koru katıldı. Koru anma törenlerini İzmir ve Diyarbakır’da da düzenleyeceklerini söyledi.

Unutturmamak İçin Elimizden Geleni Yapacağız

Konuşmasına Haham başı ve Musevi Cemaati Başkanını selamlayarak Başlayan Dışişleri Bakan Yardımcısı Naci Koru, “Bugün 27 Ocak dünyanın en büyük vahşetinin 67. Yılı. Ülkemizde dördüncüsünü düzenlediğimiz anma törenlerine Kadir Has Üniversitesine şükranlarımı sunuyorum. Holokost kurbanlarını saygıyla anıyorum.  Onların anılarını unutmak mümkün değil. Bu insanlık ayıbını asla unutmamalı ve unutturmamalıyız” dedi .Hükümetin 2008’den bu yana Holost’u unutturmamak için çeşitli anma etkinlikleri ve seminerler düzenlediğini söyleyen Naci Koru konuşmasına şöyle devam etti, “ Bu nedenle hükümetimizin 2008 yılında aldığı bir kararla şimdiki adıyla Uluslararası Holokost Anma İttifakı Örgütüne gözlemci üye oldu. Bu kararı almamızdaki neden insanlık vicdanında derin yaralar bırakan bu derin vahşetin hatırlanmasıdır.”

Holokost İçin Yaz Okulu Düzenledik

Holokost’u anlatmak için yaz okulları düzenlediğini ve öğretmenlere de seminerler verdiklerini ifade eden Koru, “Geçen yıl Aladdin Projesiyle Galatasaray Üniversitesinde Holokost eğitimi üzerine büyük bir konferans gerçekleştirildi. Aladdin projesiyle ülkemizde Holokost eğitimi üzerine bir yaz okulu açtı. Kadir Has Üniversitesinde ve Ankara’da sergiler düzenlendi, yakında İzmir ve Diyarbakır’da da sergiler düzenlenecek. Ayrıca lise öğretmenlerimize Holokost eğitimleri veriliyor. Ülkemizde kucak açtığımız ve vatandaşlığımıza aldığımız Musevi cemaati ülkemize büyük katkılar sağladı. Ülkemiz barış, hoşgörü ve diyalog çağrılarına devam edecektir. Holokost kurbanlarını saygıyla anıyorum” dedi.

Eğitim Sisteminin İçerisinde Görmek İstiyoruz

Törende konuşan Türk Musevi Cemaati Başkanı İshak İbrahimzadeh de Holokost’u  Milli Eğitim Bakanlığ’nın müfredatında da görmek istediklerini söyledi. İbrahimzadeh  “Öncelikle her yıl sinagoglarda düzenlediğimiz bu anma törenini Kadir Has Üniversitemize ve ilk günden beri  holokost etkinliklerini siyasetin dışında tutarak destek veren Dış İşleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’na teşekkür ediyorum. Holokostu eğitim sistemimizin içerisinde de çocuklarımıza anlatmalıyız. İnsanlık yolculuğumuzun yaşanmış ve bedeli en ağır dersi olan Holokost’u, eğitim sistemimizin içinde de gelecek nesillere öğretebilmeliyiz. Okul kitaplarında en geniş özetiyle yer verebilmeli ve tartışabilmeliyiz. Öğretebilmeliyiz ki, bizler de çocuklarımıza olan, daha iyi bir dünya bırakma sorumluluğumuzun farkında olduğumuzun farkına varalım.”dedi.

Koru Haleva İle Mum Yaktı

Holokostta ölenlerin adına Dışişleri Bakan Yardımcısı Naci Koru ile birlikte mum yakan Türkiye Musevileri Hahambaşı Rav İsak Haleva da  “Yahudilerin Müslüman Filistin halkını her gün katletmelerini unutarak “Ben bugün burada tarihte eşi görülmemiş Holkost kurbanların aziz ruhlarına taziz etmek adına bu mumları sizler adına yakıyor, içinde bulunduğumuz bu kutsal âna hepimizin tanrısına avuç açıyor ve yakarıyorum. Tanrım insanlarımız bir daha böyle bir vahşete tanık olmasın ve kurbanların ruhları cennette olsun” diyerek mumları yaktı. İnsanlık tarihine kara leke olarak geçen Mavi Marmara ve binlerce Müslümanı katleden bu Yahudiler bir özür dilemeyi bile çok görmüşlerdi. 

İlgili Haberler

Top