Muammer Güler’den MHP’li Türkkan’a: Kafama sıkarım

MHP Milletvekili Lütfü Türkkan’ın Barış Güler hakkındaki iddialarına babası Bakan Güler, telefonda yanıt verdi.

MHP Milletvekili Lütfü Türkkan, Cuma günü kendisi, ailesi ve MHP’li vekillere hakaret mesajları atan Alper Terzioğlu adlı kişinin, Barış Güler olduğunu iddia etmiş, ”Neye dayanarak bu açıklamayı yaptınız?”sorusuna ise “Sağlam, çok güvendiğim bir kaynağım var. Zamanı gelince ayrıntıları da açıklarım” yanıtını vermişti.

Türkkan bugün ise, ortaya attığı iddia konusunda İçişleri Bakanı Muammer Güler ile yaptığı telefon görüşmesini Twitter hesabından paylaştı.

BAKAN GÜLER, TÜRKKAN’I TELEFONLA ARADI

Bakan Güler’in kendisini dün gece aradığını belirten Türkkan, Twitter üzerinden olayı şu cümlelerle paylaştı:

“Saat 22.52, cep telefonumda kayıtlı olmayan 0312 425 .. ile başlayan bir numara gördüm telefonumun ekranında. Resmi bir daire olduğunu düşündüm ama telefonun diğer ucundaki sesin Muammer Güler olacağı aklıma gelmemişti.”
 

Türkkan, Bakan Güler’in selam faslı olmadan doğrudan konuya girdiği telefon konuşmasını da olduğu gibi paylaştı:
 

“Lütfü Bey, ben Muammer Güler, İçişleri Bakanı;

Buyurun Sayın Bakan;

Bir Twit atmışsınız Alper Terzioğlu, Barış Güler’in kendisiymiş diye;

Evet Sayın Bakan, bilgi kaynağımdan aldığım bilgi bu yönde;

Kardeşim, nasıl olabilir, bu adam halen twit atıyor, benim oğlum Metris Cezaevi’nde;

Sayın Bakan, gözaltına alınırken şifresini verip kapatın talimatı vermiş. Şifreyi alan da kapatmamış olamaz mı?

Düşene vurmak mıdır bu? Cezaevinde iken adam nasıl Twit atar..;

Düşene vurmak bizim kitabımızda yok. Meclis’deki konuşmamda da hiçbir babanın bu acıyı haketmediğini bizzat belirttim. Ancak oğlunuz olduğu ifade edilen Alper Terzioğlu, anneme, 13 yaşındaki kızıma, MHP’li Vekillere, Atatürk’e her gün küfür ediyor;

Oğlum, sana, annene neden küfür etsin ki?

Ben de onu öğrenmek istiyorum;

Şimdi oğlum cezaevinde, halen mesaj yazıyor bu adam, sen bunu izah edebilir misin? Eğer o benim oğlumsa, kafama sıkarım..!”

“BAKAN KAFASINA SIKACAK KADAR EMİNSE..”

Türkkan, İçişleri Bakanı ile detaylarını açıkladığı bu görüşmenin ardından Twitter’da şu ifadelere yer verdi:

”Şimdi Türkiye Cumhuriyeti’nin koskoca İçişleri Bakanı, yalan mı söyleyecek? Bunu söyleyen Bakan’a bize de inanmak düşer. Sayın İçişleri Bakanı, kendi kafasına sıkacak kadar emin olduğu bu iddiasını, aydınlığa kavuşturacak makamdadır. Emrindeki teşkilatına emir verecek ve kendi oğlu değilse bu Alper Terzioğlu’nun gerçek kimliğini kamuoyuna teşhir etmek durumundadır. Aksi halde, bugün tekrar doğruluğunu teyit ettiğim bilgi kaynağım ile İçişleri Bakanı’nın ifadeleri çelişmeye devam edecektir. Buradan ilân ediyorum ki; Sayın Bakan, o iddialı sözünüz üzerine size inandım ama bir şartla; Bu Alper Terzioğlu’nı bulup, gerçek kimliğini kamuoyunla paylaşacaksınız, O’nu deşifre edeceksiniz”