Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölümünün arkasındaki sır perdesi derinleşiyor

MY

KAYNAK: HABERRADİKAL

Geçtiğimiz gün İstanbul Beyoğlu’nda iki grup arasında çıkan silahlı kavgada hayatını kaybeden Alper Akpak’la ilgili çarpıcı ayrıntılar ortaya çıktı.

Akpak’ın 2009 yılında şüpheli bir helikopter kazası sonucu hayatını kaybeden merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun infaz edilirken çekildiği iddia edilen görüntülere sahip olduğu öne sürüldü. Daha önce eski Büyük Birlik Partisi yöneticisi olan Emrullah Önalan ve gazeteci Abdurrahman Dilipak, Yazıcıoğlu’nun infaz edilirken kaydedilmiş görüntüleri olduğunu savunmuştu.
Edinilen bilgilere göre, söz konusu görüntünün varlığını ilk dillendiren kişi geçtiğimiz gün öldürülen Alper Akpak’ın iki yıl önce hayatını kaybeden polis muhabiri babası Ahmet Akpak.

GÖRÜNTÜLERİ VERECEKTİ

Ahmet Akpak’ın, çevresine bu görüntüleri Özel Kuvvetler Komutanlığı’na bağlı isimlerden aldığını söylediği iddia edililiyor. Görüntülerle ilgili iddiaların basına yansımasının ardından ise Alper Akpak’ın Büyük Birlik partisi’nden bazı isimlerle irtibata geçtiği ve görüntüleri kendilerine teslim edeceğini söylediği kaydediliyor. Partiden bu isimlerin de Alper Akpak’la birkaç kez görüştüğü ve görüntünün ortaya çıkarılması için Akpak’ı ikna etmeye çalıştığı kaydediliyor. Böyle bir ortamda Alper Akpak’ın öldürülmesi ise kafalardaki soru işaretlerinin artmasına neden oldu.

Olay geçtiğimiz gün Kasımpaşa Küçükpiyale Mahallesi Tahta Kadı Sokak’ta saat 15.00 sıralarında meydana geldi. İki grup arasında bilinmeyen bir sebeple kavga çıktı. Kavga büyüyünce silahlar devreye girdi. Olayda Alper Akpak hayatını kaybetti. Çeşitli yerlerinden yaralanan 2 kişi ise hastaneye kaldırıldı.

 

Top