Remziye hocanın inanılmaz azmi…

12105641_ilkokul1

Gündemin yolsuzluklarla yogun olduğu bu günlerde başka bir konuyu ele alacağım. Türkiye’nin bir diğer sorunu “eğitim” bu sorun sürekli vardı ve hep olacağa benziyor. Söz konusu birde doğu olunca bu sorun daha da büyüyor. Şimdi size eğitime gönül vermiş bir öğretmenin çektiği sıkıntıları aktaracağım.

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesi 46 öğrenci kapasiteli Mezra Taşkıran İlkokulu Dekor, kitab, su,  lavabo eğitim, v.s eksiklerden dolayı acilen yardımlarınızı bekliyor….İlk önce bunu belirteyim…

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde bulunan Mezra Taşkıran İlkokulu öğretmeni Remziye Ataman yapılan bütün başvurulara rağmen hiç kimsenin onu dikkate almamasından sonra çareyi kendi  yollarıyla aramaya başladı. Okulun durumunu değerlendiren kısa bir mektup yazarak durumunu kendi sesiyle duyurmak istedi.

İşte Öğretmen Remziye Ataman’ın o yürek yakan kısa mektubu…

Sayın öğretmenlerim ve değerli arkadaşlarım. Ben Beytüşşebap Mezra Taşkıran İlkokulunda  ücretli öğretmenim okulumda kadrolu olmadığı için mecburi müdürlük yapıyorum. Okulumun  Dekor, kitab, su, lavabo, eğitim ve bunun gibi bir sürü eksiğim var. Bunları tamamlamak için elimden geleni yapıyorum. “Bazıları tarafından görmezden geldiğim halde” bunun için sizlerden  yardım istiyorum. Elinizden ne geliyorsa gönlünüzden ne koparsa artık. Okulumun bir hademesi bile yok sobaları kendimiz yakıyoruz, kömürleri poşetliyoruz, odun taşıyoruz, kar atıyoruz, çatıdan sarkan karı atıyoruz, sınıfı temizliyoruz ve iki sınıfa birden bakıyoruz. Sizce böyle şartlarda sağlıklı bir eğitimi nasıl verebiliriz.? Size soruyorum. Buna rağmen ücretli öğretmenleri kale almıyorlar… adalet mi bu? lütfen bunu çevrenize bildirin sizden ricam….Diyor Remziye hoca….

Remziye hoca’nın mektubu söze gerek bırakmıyor. Hala doğuda bilmediğimiz yerlerde eğitim  aksamakta…Eğitimin durmaması için yardımlarınızı bekliyoruz… 

İlgili Haberler

Top