ŞIRNAK’TA BİR İLKOKUL YARDIM BEKLİYOR

1483307_10202956786188941_1705588019_n

ÖZEL HABER

 

 

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesi Mezra Taşkıran İlkokulu perişan bir vaziyette. Okulda fiziksel sorunlarının yanı sıra öğrencilerin elbise ve kırtasiye eksikleri de bulunuyor. Ellerinden geldiği kadar okulu adam etmeye çalışan ücretli öğretmen Remziye Ataman okulun sıkıntılarını gidermek için çareyi yetkililere sosyal medyadan ulaşmakta arıyor. Remziye Öğretmen “Okulumuzun  Dekor, kitap, su, lavabo, eğitim ve bunun gibi bir sürü eksiği var” diyor.

 

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesi Mezra Taşkıran İlkokulu’nda 46 öğrenci ve bir ücretli öğretmen bulunuyor. Okulun alt yapı , kitap, kırtasiye gibi bir çok sıkıntısı var. Remziye öğretmen ben elimden geleni yapıyorum fakat okulun ihtiyaçlarını gidermeye gücüm yetmiyor diyor. Birleştirilmiş sınıflardan oluşan oldukça ilkel bir durumda olan okula Remziye Öğretmen destek bekliyor.

OKULA ODUN TAŞIYORUZ

Okuldaki sıkıntıları dile getiren Ücretli Öğretmen Remziye Ataman “Ben Beytüşşebap Mezra Taşkıran İlkokulunda  ücretli öğretmenim okulumda kadrolu olmadığı için mecburi müdürlük yapıyorum. Okulumun  Dekor, kitap, su, lavabo, eğitim ve bunun gibi bir sürü eksiğim var. Bunları tamamlamak için elimden geleni yapıyorum. “Bazıları tarafından görmezden geldiğim halde” bunun için sizlerden  yardım istiyorum. Elinizden ne geliyorsa gönlünüzden ne koparsa artık. Okulumun bir hademesi bile yok sobaları kendimiz yakıyoruz, kömürleri poşetliyoruz, odun taşıyoruz, kar atıyoruz, çatıdan sarkan karı atıyoruz, sınıfı temizliyoruz ve iki sınıfa birden bakıyoruz. Sizce böyle şartlarda sağlıklı bir eğitimi nasıl verebiliriz.? Size soruyorum. Buna rağmen ücretli öğretmenleri kale almıyorlar… Adalet mi bu?” dedi

Adres: Mezra Taşkıran İlkokulu Beytüşşebap/Şırnak

okulun numarası 04863162155

tel:05419620173

 

Top