Yaklaşan seçimler ve öneriler!

sandik-secim

 

30 Mart 2014 Yerele seçimleri için zaman hızla ilerlerken, partilerin başkan adayları da bir bir belli oldu.  Özellikle asansör partilerde aday belirleme işlemi AK Parti’nin adayını açıklamasıyla yarış iyice kızıştı

İki dönem ve toplam 10 yıllık bir süredir  Körfez Belediye Başkanlığı görevini yöneten Yunus Pehlivan Sosyal ilişkiler dışında başarılı hizmetler  ürettiği inkar edilemez bir  gerçektir. Yunus Pehlivanın 3. Dönem aday gösterilmemesi elbette ki siyasi üst kademe ile Genel Merkezin  tasarrufudur.  Yapılan bu tasarruf da taraflarca  saygı ile karşılanmalıdır. Ak Parti Teşkilatlarında küçük  çaptaki rahatsızlık dışında bu herhangi bir tepki de duyulmamıştır.

Aslında burada hükümet partisine çok iş düşüyor, bu yeni yönetimle eğer AK Parti kazanırsa hizmet anlamında  Körfezi’mize yeni bir güneş doğacaktır. Ak Parti ile bu yarışa  MHP, CHP, katılacaklar, halka inandırıcı olan ve projelerinin ilçe gerçeklerine uyan aday ipi göğüsleyecektir.  Körfez için Hayırlısını diliyelim.

Öncelikle Nedir Körfez!in sorunları? Eski yönetim ne kadar başardı veya başaramadı? Halkın isteklerine cevap verebildi mi? Cevapsız kalan sorular bu yeni yönetimle cevaplanılacak mı? Vs. vs.

Seçimlere katılan partiler büyük bir heyecanla çalışmalara hız vermişlerdir. Elbette ki her parti kazanmak için vardır. AMA!! Halka rağmen Devletin veya belli güçlerin yanında yer alan partiler sandıkta hep kaybetmişlerdir ve yinede kaybedeceklerdir. Demekki sandıktan çıkmak Halkı ciddiye almak ve halkın yanında olmak gerekiyormuş.

AK Parti bu Frekansı iyi tutturmuştur. Başbakanın meydanlardaki söylemi ile halktan başka bir güç tanımamaktadır. Demokrasinin gereği de budur. Başbakanın meydanlardaki bu söylemleri halkta yankı bulacak ve benim kanaatime göre Körfez bu seçimleride  AK Parti  alacaktır. İsmail Baran, Körfez Belediye Başkanı koltuğuna oturacaktır. Ama şu da Demokrasiye olan inancımdır ki değişiklik olup CHP veya MHP kazanırsa Körfez!in Belediye Başkanı olarak kabul etmemiz erdemliğin gereğidir.

Seçimlere 2 ay kaldı, bu süre zarfında başlanılan çalışmalar tamamlanmalı, muhtemelen yeni  çalışmalarda başlanacaktır.  Ama!! Bu çalışmalar ne kadar dürüst olursa, halkın ihiyaçları ile örtüşürse  seçmen de  o kadar Dürüstlüğünü gösterir. Sırf bir koltuk uğruna, suçlayıcı, küçük düşürücü davranışlardan uzak durulması İslami ve insani bir vasıftır.

Yunus Emre’nin sözü bu konuda çok manidardır!! Belki Belediye başkanlarına rehber olur düşüncesiyle yazıyorum.

Koca Yunus Diyorki!!!!    ‘’ söz vardır, dilde dua, menzile ulaşır;  söz vardır, söyleyenin ayağına dolaşır’’

Bu mısradan anlıyoruz ki. Usluba riayet etmek çok önemlidir.

30 Mart 2014 Seçimlerinin ilçemize ve Ülkemize Hayır getirmesini diliyorum

  

Top